Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

KKW SLD Lewica Razem w powiecie mogileńskim

Prezentujemy kandydatki i kandydatów startujących w ramach Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem w powiecie mogileńskim oraz program dla powiatu.

Czysty i zdrowy powiat - Pięć punktów na piątkę!

  1. Powiat wolny od toksycznych odpadów

Najważniejszy problem, bardzo gorący i palący mijającego lata (ale i także lat wcześniejszych) dla powiatu mogileńskiego, to PROBLEM ODPADÓW, w tym odpadów TOKSYCZNYCH. W celu zadbania o czystość naszych terenów, należy przyjrzeć się wszystkim wydanym wcześniej pozwoleniom na składowanie, głównie przetwarzanie odpadów, wdrożyć szeroko pojmowany monitoring i podjąć kroki w celu cofnięcia tych pozwoleń, które doprowadziły, doprowadzić mogą do podobnych sytuacji jak we Wszedniu, czy w Marcinkowie.

  1. Rozwiązanie problemu gazyfikowania wsi i nowych osiedli przy udziale środków unijnych.

Miasto Mogilno zgazyfikowane jest w około 95%. Są w mieście miejsca, w których nie jest doprowadzony gazociąg. Najbliżej położone obok Mogilna wsie takie jak Padniewko (w którym powstało w ostatnich dwóch latach kilkanaście nowych wielorodzinnych domów), Stawiska, Wiecanowo, Świerkówiec, Dąbrówka) nie zostały do tej pory zgazyfikowane.

W województwie kujawsko-pomorskim jest jeszcze 178,4 mln euro do wykorzystania na inwestycje. Jeśli środki te nie zostaną na czas wykorzystane, to przepadną. Należy zrobić wszystko, aby w pełni wykorzystać je do gazyfikowania części miasta oraz okolicznych wsi.

  1. Poprawnie działający system służby zdrowia – nocna i świąteczna pomoc medyczna w Strzelnie i Mogilnie.

Przy niskim wynagrodzeniu pielęgniarek i ratowników medycznych opieka medyczna w powiecie mogileńskim jest niedostateczna. Należy podnieść wynagrodzenia, aby do mogileńskich placówek ściągnąć te z pielęgniarek,

które z powodu uzyskania wyższego wynagrodzenia dojeżdżają do szpitali w Bydgoszczy czy Poznaniu. W celu uzyskania dobrej pomocy medycznej w porze nocnej i świątecznej należy zapewnić mieszkańcom powiatu odpowiednie świadczenie lekarskie w placówce strzeleńskiej i mogileńskiej.

  1. Ścisłe powiązanie kształcenia zawodowego z potrzebami regionu

Każdy z nas z własnego doświadczenia wie, jak trudno o fachowca do wszelkiego rodzaju napraw, budowy, przeróbek, jak długo trzeba czekać w kolejce do stolarza, mechanika, blacharza, fryzjerki, krawcowej itd. Nasi najlepsi w tej branży ludzie wyjechali za granicę, tam też otworzyli własne firmy. Po pierwsze dlatego, że szkolnictwo zawodowe (branżowe) nie jest dopasowane do obecnego rynku pracy, po drugie brakuje dużych zakładów pracy, w których będą kształcić się zawodowo młodzi ludzie (również pracować w nich po ukończeniu nauki w szkole) i po trzecie brakuje promocji kształcenia zawodowego. Na tym polu w powiecie jest jeszcze wiele do zrobienia, ale tylko i wyłącznie przy ścisłej współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy oraz instytucjami wojewódzkimi

  1. Dążenie do wyeliminowania konfliktów we współdziałaniu gmin i powiatu (służba zdrowia, obwodnica Strzelna, drogi)

Kandydaci i Kandydatki do Rady Powiatu Mogileńskiego

Okręg nr 1 - gmina MOGILNO

1. MUSIDŁOWSKI Robert Franciszek
2. ŁAGANOWSKI Kazimierz Stanisław
3. LISIECKI Mateusz Augustyn
4. LIPIŃSKI Jerzy Kazimierz
5. URBAN Tatiana
6. MICHALAK Halina
7. SKUBISZAK Jan Ignacy
8. DRYGALSKA Urszula Elżbieta
9. WEGNER Mirosław Łucjan
10. JAŃCZAK Magdalena Maria
11. ŻYWICA Feliks

Okręg nr 2 - gminy: DĄBROWA, JEZIORA WIELKIE

1 KRZESIŃSKI Tomasz
2 ŻUCHOWSKI Rafał Mariusz
3 KOZŁOWSKI Grzegorz
4 SCHMIDT-ZARYCHTA Ilona Katarzyna
5 KUCZYŃSKA Marta Elżbieta

Okręg nr 3 - gmina STRZELNO

1. JABŁOŃSKI Jacek
2. PULIKOWSKI Leszek
3. BRUKIEWICZ Lech Henryk
4. PAMFIL Władysława
5. CZOBOT Beata
6. IGNACZAK Maria Jolanta

Mogilno WyboryMogilno WyboryMogilno Wybory

 

Źródło: www.facebook.com/SLD-Mogilno

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem